YouTube

Czy kurs szybkiego czytania pomoże dziecku z dysleksją?

Dysgrafia – świetna pomoc!

Ćwiczenie na koncentrację – pozycja Dennisona

Koncentracja ucznia – 3 filary

Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym i niekiedy borykacie z trudnościami w skupieniu na nauce, możliwe, że ten materiał video okaże się dla Was przydatny. Przybliżam w nim kilka sposobów, które my jako dorośli, możemy zastosować, aby poprawić koncentrację dziecka na zadaniach intelektualnych. Te 3 filary to: Cisza, Dopamina i Wszystkie Zmysły.

Jak nauczyć czytać dziecko z dysleksją – etapy

W tym video przybliżam Wam jakie etapy powinno przejść dziecko z dysleksją, tak aby, nie tylko całe dzieciństwo uczyć się czytania (i jakoś tam czytać 🙂 ), ale po prostu się tego czytania nauczyć!

Jak poprawić rozumienie czytanego tekstu u ucznia?

Można wyróżnić dwa obszary, które sprawiają, że dziecko ma trudność w rozumieniu tego co czyta. Te obszary to niewłaściwa technika czytania oraz niewystarczający zasób słownictwa. A co z tym możemy zrobić? Zapraszam do obejrzenia video.

Jak sprawić aby dziecko pokochało czytanie

Poznaj cztery sposoby, które sprawią, że twoje dziecko pokocha czytanie!

Jak wzmocnić poczucie kompetencji dziecka

Czym jest poczucie kompetencji? Jest to przekonanie o sobie, że potrafię dobrze robić coś, co jest ważne. Dziecko w wieku szkolnym ma bardzo dużą potrzebę bycia kompetentnym. To wielka siła, która zostaje w nas na zawsze. Jest ona motorem wszystkich poważniejszych działań, które prowadzą do  większych i mniejszych sukcesów. W tym materiale znajdziesz trzy bardzo łatwe sposoby, aby poczucie kompetencji u Twojego dziecka w jakiejś dziedzinie wzmacniać.

Teksty dla dzieci z dysleksją

Film ten jest fragmentem kursu on-line dla rodziców “Dysleksja – jak nauczyć czytać dziecko dobrze czytać“. Ten kurs to filmy instruktażowe z demonstracjami jak krok po kroku, przyjaznymi metodami, nauczyć dziecko z dysleksją poprawnego czytania

Rozumienie tekstu – ćwiczenie torujące

Jeśli pracujecie z osobą z dysleksją – z dzieckiem, dużym dzieckiem lub dorosłym – warto wiedzieć, że trening zarówno techniki czytania jak i jego analizy w tym samym czasie, może być dla niego bardzo, bardzo trudny. Najczęściej, gdy dyslektyk uczy się czytać nie jest w stanie skupić się zarówno na technice czytania jak i na rozumieniu tekstu. Wtedy warto wprowadzić “delikatną wersję” analizy czytanego tekstu.

Pedagog o “Elementarzu dla dzieci z dysleksją”

“Elementarz dla dzieci z dysleksją” wśród polecanych elementarzy

O”Nauce Liczenia”

Nauka liczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta! “Nauka liczenia” zawiera wskazówki dla rodziców oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczenia. Specjalna konstrukcja i forma książki pomagają skupić się na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, odczytywaniem godziny na zegarze, a także szacowaniem długości. W każdym rozdziale znajdują się tłumaczenie danego działania oraz ćwiczenia. Dodatkowe zabawy sprzyjają utrwalaniu wiedzy, wspomagają pamięć i koncentrację. Książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli czy terapeutów.

Jak przyspieszyć czytanie u dziecka – 3 ćwiczenia