My Cart 0

DOMOWA NAUKA LICZENIA – PROGRAM MENTORINGOWY DLA RODZICÓW

Child,Engaged,In,An,Easter,Activity
04
Maj
999,00 zł

DOMOWA NAUKA LICZENIA – PROGRAM MENTORINGOWY DLA RODZICÓW

Program ten jest przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, które mają problem z nauką liczenia na podstawowym poziomie czyli do 100. W czasie zajęć nauczysz się jak uczyć/prowadzić swoje dziecko aby nauczyło się ono dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić w obrębie 100.

Prawie każde dziecko na początku nauki liczenia potrzebuje metod multisensorycznych aby zrozumieć matematykę. Są to techniki i ćwiczenia, które opierają się na myśleniu konkretnym, a nie abstrakcyjnym.

Jednak system szkolny dość szybko zmusza dziecko do posługiwania się myślenie abstrakcyjnym, gdy tymczasem dziecko jest jeszcze na zupełnie innym etapie rozwojowym.

Dzięki ćwiczeniom, których nauczę Was podczas 5 spotkań (każde trwa ok. 1 godziny lub odrobinę dłużej, w zależności od potrzeb) Twoje dziecko nauczy się liczyć wykorzystując wszystkie zmysły!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O PROGRAMIE:

✅ Program składa się z 5 spotkań on-line. Podczas każdego z nich pracujemy we troje: rodzic, dziecko i ja. Oprócz spotkań na żywo, otrzymasz dodatkowo filmiki instruktażowe zawierające demonstracje kluczowych ćwiczeń
✅ Najważniejszym założeniem tego programu jest umiejętne pokierowanie nauką liczenia, aby nie „przeskoczyć” zbyt szybko od konkretu do abstrakcji. Większość dzieci ze zdiagnozowaną dysklalkulią i te bez diagozy, ale nie potrafiące nauczyć się liczyć tradycyjnymi metodami, zazwyczaj potrzebują dłużej operować na konkretach (włączając w to dotyk i przemieszczanie niewielkich przedmiotów), aby móc przejść do kolejnego etapu
✅ Tym kolejnym etapem jest operowanie na konkretach w wyobraźni, bez przemieszczania przedmiotów. Ten etap jest często ignorowany przez tradycyjny system szkolny, a bez niego dziecku, którego myślenie abstrakcyjne jest jeszcze w powijakach, jest on absolutnie niezbędny
✅ Dopiero gdy drugi etap jest nieźle opanowany przeprowadzamy dziecko do operacji na cyfrach, czyli takiego liczenia, jakiego wymagają od niego w szkole.

✅ Aby wykonywać nawet podstawowe operacje matematyczne potrzebna jest zdolność skupienia. Jeśli Twoje dziecko ma problem z koncentracją nauczę Was jak tą koncentrację trenować. Bez dobrego skupienia dziecko nawet nie jest w stanie zapamiętać jakie liczby ma do siebie dodać, więc dobra koncentracja to absolutna podstawa nauki liczenia.
✅ Aby trening się powiódł niezbędna jest aktywna współpraca dziecka zarówno podczas spotkań jak i w czasie pracy z Tobą. Jego motywacja będzie kluczem do sukcesu!
✅ Program ten mimo, że mnóstwo tu działań manualnych i użycia wyobraźni jest treningiem logiki oraz pracy przez analogię. Nie zawiera on „sztuczek” typu rymowanki, wierszyki i inne podpórki, które w żaden sposób nie trenują myślenia matematycznego
✅ Aby odbyć ten trening będziesz potrzebować ok. 1 kg białej plasteliny (Allegro). Może się przydać również moja książka „Nauka Liczenia”, ale nie jest niezbędna

 

BONUS:
W ramach ceny za ten program otrzymujesz wszystkie kursy video dostępne na mojej platformie. Mogą okazać się dla Ciebie pomocne jeśli Twoje dziecko ma również problem z ze skupieniem, czytaniem i dysgrafią.

UWAGA: Zanim zakupisz Program, proszę Cię o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli upewnić się czy jestem w stanie pomóc w Waszym, konkretnym przypadku. Zapraszam do kontaktu.

Koszt uczestnictwa: 999zł
Agnieszka Łubkowska
Tel. 502 905 754

Course Content

Time: 10 weeks

Curriculum is empty

Instructor

0.0

0 rating

5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%
999,00 zł

Dodaj komentarz