Trening szybkiego czytania dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Trening szybkiego czytania dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Zajęcia te przeznaczone są dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 12 roku życia, które nie mają problemów dyslektycznych. Dzięki nim zwiększycie tempo czytania 3-krotnie, nie tracąc nic na rozumieniu czytanego tekstu. Szybkie czytanie świetnie sprawdza się do czytania powieści, artykułów z Internetu i gazet. Osiągalnym tempem dla wszystkich, poza osobami dyslektycznymi, jest 3-krotne przyspieszenie tempa czytania z pełnym rozumieniem na takich tekstach, które do tej pory bez trudu rozumieliśmy.

Warto pamiętać, iż trening szybkiego czytania prawdopodobnie nie wystarczy Wam lub waszym pociechom, aby uczyć się skutecznie. Aby to robić, potrzebne są dodatkowe strategie uczenia, które poprawiają procesy kojarzenia, zapamiętywania i koncentracji. Szybkie czytanie jest tylko jednym ze sposobów poprawiających efektywność uczenia się.

Trening szybkiego czytania to spotkania indywidualne lub grupowe, trwające 20 godzin. W przypadku dzieci, ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się niektórych technik, aby podczas dalszej wspólnej pracy utrwalać osiągnięty przez dziecko efekt.

Trening szybkiego czytania składa się z następujących bloków

Ćwiczenia związane z percepcją wzrokową:

  • poszerzamy pole widzenia w pionie i poziomie
  • trenujemy mięśnie gałki ocznej, aby kontrolować pracę oka.
  • uczymy się „miękkiego patrzenia”, dzięki któremu będziecie umieć obejmować spojrzeniem większe pola
  • przyzwyczajamy oczy i mózg do jak najszybszego rozpoznawania znaków w czasie czytania. Z upływem czasu przechodzimy do coraz dłuższych wyrazów, następnie do grup wyrazów
  • uczymy się szybkich fiksacji, czyli kontrolowanych, stopniowo coraz bardziej dynamicznych przeskoków oka po tekście

Techniki poprawiające koncentrację


Ćwiczenia poprawiające koncentrację maja na celu ogólną poprawę umiejętności skupiania uwagi na zadaniach umysłowych. Uczestnicy zapoznają się z ćwiczeniami wizualizacyjnymi, zadaniami logicznymi, oraz innymi technikami poprawiającymi skupienie. Ćwiczenia te są nieodłącznym elementem kursu, ponieważ brak koncentracji w zasadzie uniemożliwia przyspieszenie czytania ze zrozumieniem.

Trening rozumienia czytanego tekstu


Istnieje kilka sposobów, które pogłębiają rozumienie czytanego tekstu w szybkim czytaniu. Należą do nich rozbijanie tekstów na małe fragmenty, wizualizacja, parafrazowanie, rozpoznawanie przyczyn i skutków czy poszerzanie słownictwa. U niektórych kursantów potrzebne jest tylko wytrenowanie koncentracji, aby rozumieli to, co czytają, inni potrzebują kilku zróżnicowanych sposobów.

Bonusy


Klienci korzystający z zajęć indywidualnych otrzymują 2 darmowe godziny konsultacji przez Skype po zajęciach plus bezpłatny dostęp do wszystkich pakietów video z mojej platformy: www.e-akademiarodzicow.pl. Jeśli zakup filmów instruktażowych nastąpił przed zapisem na zajęcia, kwota ta zostaje odjęta od kosztu zajęć stacjonarnych.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Trening szybkiego czytania to spotkania indywidualne lub grupowe, trwające 20 godzin. W przypadku dzieci, ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się niektórych technik, aby podczas dalszej wspólnej pracy utrwalać osiągnięty przez dziecko efekt.

Zajęcia odbywają się w Pokrzywnicy, 38 km od Warszawy, 15 km od Pułtuska. W pobliżu znajdują się liczne atrakcje: Zalew Zegrzyński, rozlewiska Narwii z plażami, stadniny z nauką jazdy.

Koszt: 3500 zł

Zaliczka w kwocie 500 zł jest rezerwacją uzgodnionego terminu.

Zapisy i informacje o wolnych terminach: Agnieszka Łubkowska tel. 502 905 754