Trening pisania dla uczniów z dysgrafią

Trening pisania dla uczniów z dysgrafią

Twoje dziecko pisze w taki sposób, że nikt poza nim samym nie potrafi go rozczytać? Litery są koślawe, słowa wychodzą poza linie, a dziecko przy pisaniu bardzo szybko się męczy i traci skupienie?

Być może jest to dysgrafia, a ten trening jest właśnie dla niego. Kurs ten to zawsze zajęcia indywidualne, trwa on 20 godzin. Realizowany jest od poniedziałku od piątku, przez 4 godziny dziennie lub przez 4 dni po 5 godzin dziennie. Ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się ćwiczeń i kontynuuje pracę w domu. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów od 10 roku życia.

Trening jest zwykle modyfikowany w zależności od potrzeb i obejmuje:

 1. Usprawnianie ramienia, przedramienia, nadgarstka, dłoni i palców – ćwiczenia rozruchowe, ćwiczenia zręcznościowe, ćwiczenia manualne właściwe
 2. Dobranie właściwego narzędzia pisarskiego
 3. Ćwiczenia pisania z użyciem opaski grafomotorycznej
 4. Ćwiczenia grafomotoryczne
 5. Skorygowanie nieprawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego
 6. Utrwalanie prawidłowego chwytu trójpalcowego dynamicznego
 7. Pisanie rozdzielne znacząco poprawiające czytelność
 8. Korygowanie zaburzeń koordynacji ruchowej i wzrokowo ruchowej
 9. Korygowanie postawy w czasie pisania
 10. Nadawanie literom właściwych kształtów
 11. Norygowanie kierunku kreślenia litery
 12. Przywracanie orientacji i prawidłowej percepcji, nadawanie literom właściwych, czytelnych kształtów, lepienie alfabetu z plasteliny (o metodzie Davisa możesz przeczytać w książkach R. Davisa: „Dar dysleksji” oraz „Dar uczenia”).

Bonusy:

Klienci korzystający z zajęć indywidualnych otrzymują dostęp do wszystkich pakietów video.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Koszt: 3500 zł

Zaliczka w kwocie 500 zł jest rezerwacją uzgodnionego terminu.

Zajęcia odbywają się w Pokrzywnicy, 38 km od Warszawy, 15 km od Pułtuska. W pobliżu znajdują się liczne atrakcje: Zalew Zegrzyński, rozlewiska Narwii z plażami, stadniny z nauką jazdy.

Zapisy i informacje o wolnych terminach: Agnieszka Łubkowska tel. 502 905 754

Kurs ten realizuję również on-line. W takim wypadku pracujemy we troje – rodzic cały czas uczestniczy w zajęciach. Cena kursu w wersji on-line to 3000 zł.

Dla tych z Państwa, którzy nie mogą skorzystać z zajęć indywidualnych ze mną, przygotowałam obszerny kurs video „Od dyslektyka do czytelnika”. Jest on owocem moich ponad 16-letnich doświadczeń terapeutycznych. Teraz, dzięki temu kursowi każdy może sam nauczyć czytać swoje dziecko płynnie i poprawnie. 
 

  Jeśli nie możecie Państwo wziąć udziału w zajęciach indywidualnych, zapraszam serdecznie do udziału w kursie on-line dla rodziców, dzięki któremu nauczycie się wszystkich technik i ćwiczeń, które stosuję podczas zajęć stacjonarnych. Początek: 5 kwietnia 2020.