My Cart 0

10 sprawdzonych sposobów jak sprawić aby dziecko pokochało czytanie książek – warsztat online dla rodziców 24 czerwca o godz. 19.00

kurs04
06
Maj
79,00 zł

Wszyscy (dorośli!) wiemy, że czytanie pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, wzbogaca słownictwo oraz wiedzę o świecie. Nic lepiej niż czytanie nie  rozwija umiejętności poprawnego i pięknego wysławiania się.

Badania naukowe pokazują, jak korzystny wpływ ma czytanie na wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka. Czynność ta “uprawiana” przez dziecko regularnie daje prawdziwego kopa intelektualnego dziecku w wielu obszarach. Dzieci, które czytają dużo zazwyczaj świetnie się komunikują, myślą abstrakcyjnie, są empatyczne, skupione i używają skutecznie swojej wyobraźni do rozwiązywania swoich problemów.

Jak więc przekonać dziecko w wieku szkolnym do czytania książek?

Marzysz o chwili, kiedy być może Twoje dziecko wreszcie dojrzeje, “zmądrzeje” i zrozumie, jakie pożytki płyną z czytania. Twoje narzekania na kolejną godzinę spędzoną przed telewizorem czy komputerem nie docierają do pociechy, pogrążonej w łatwym w odbiorze obrazków ze świata nowych technologii?

Jeśli czujesz, że nie jest za późno aby nadrobić zaległości zapraszam Cię na 2-godzinny warsztat on-line “10 sprawdzonych sposobów jak sprawić aby dziecko pokochało czytanie książek”.

W czasie tego warsztatu dowiesz się:

 • Jakimi sposobami budować motywację wewnętrzną dziecka do czytania
 • Co internet i gry robią z mózgami dzieci (na podstawie książki „Płytki umysł”)
 • Jaką rolę odgrywa czytanie w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i społecznym dziecka
 • Jak odkryć tematy, które są dla dziecka pasjonujące
 • Jak stopniowo zmieniać nawyki, przenosząc ciężar z urządzeń cyfrowych na książki
 • Jak wybierać książki dla dziecka pod kątem ich „budowy” – czcionka, format
 • Kilka „niepedagogicznych” tricków, zachęcających do czytania i rozwijających wytrwałość w czytaniu
 • Jak zaprząc technologie cyfrowe do pomocy w czytaniu
 • Jakie argumenty przedstawiać dziecku, aby zrozumiało, że czytanie jest ważne – przykłady rozmów
 • Jak budować motywację wewnętrzną do czytania u małych dzieci, a jak u dzieci w wieku szkolnym
 • BONUS – Ranking 40 – tu najbardziej kochanych przez dzieci książek i komiksów ostatnich lat dla dzieci od 8 roku życia

 

Warsztat (webinar) odbędzie się 24 czerwca, w środę o godz. 19.00. Potrwa ok. 2 godzin. Nagranie z webinaru będzie dostępne dla wszystkich osób, które zakupiły dostęp.

O mnie: od ponad 16 lat pomagam dzieciom, młodzieży i osobom dorosłymi, które mają problem z czytaniem, skupieniem się czy pisaniem. Pomagam także tym, którzy nie mają takich kłopotów, ale zależy im na rozwoju intelektualnym, szybszym czytaniu, przyswajaniu wiadomości i ich zapamiętywaniu.

Jestem też autorką książki „Elementarz dla dzieci z dysleksją” wyd. Nasza Księgarnia. Od sierpnia 2018 jest również do nabycia kolejna pozycja mojego autorstwa – „Nauka liczenia’”, przeznaczona dla dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki. Na początku roku 2020 ukazała się na rynku gra edukacyjna “SY-LA-BY”, którą miałam przyjemność współtworzyć z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Zapraszam Cię więc serdecznie do skorzystania z narzędzi, dzięki którym będziesz mógł w sposób świadomy stymulować rozwój poznawczy i intelektualny swojego dziecka.

Course Content

Time: 10 weeks

Curriculum is empty

Instructor

0.0

0 rating

5 stars
0%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 star
0%
79,00 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *