Ortografia z duszą

Dzieci z dysleksją miewają często problemy z ortografią. Potrafią nauczyć się jej zasad, ale nie potrafią ich zastosować. A ponieważ uczniowie ci mają najczęściej fenomenalną wyobraźnię, warto ją zaprząc do nauki ortografii!Te trzy książeczki, które Państwo widzicie są jednym z pomysłów jak można rozbudowaną kreatywność dyslektyków wykorzystać do, zwykle, niezbyt pociągającej, nauki ortografii.

Znajdziecie tu obrazki do wielu polskich słów, które mają jakąś trudność ortograficzną. Aby zapamiętać pisownię dziecko tworzy obrazek tego słowa „zlepiony” ze słowem. Może też po prostu zapamiętać przygotowane przez autorkę obrazki. Może też je odwzorować. Na każdej stronie jest miejsce na taką twórczość, bo książeczki te, to tak naprawdę zeszyty ćwiczeń. Na ich podstawie dziecko może również tworzyć swoje własne zeszyty z własnymi, trudnymi dla siebie słowami.

A ponadto, pamiętajmy, że to co robimy własnoręcznie, manualnie – pisząc lub rysując – zapamiętujemy wielokrotnie szybciej i trwalej! Dobrej zabawy z polską ortografią!