O Mnie

Witaj Rodzicu!

Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, a Ty szukasz sposobów na rozwiązanie problemów z koncentracją, czytaniem czy pisaniem? Zależy Ci na prawidłowym rozwoju intelektualnym dziecka i poprawie jego umiejętności szkolnych? Świetnie trafiłeś!

Nazywam się Agnieszka Łubkowska i od ponad 18 lat pomagam dzieciom, młodzieży i osobom dorosłymi, które mają problem z czytaniem, skupieniem się czy pisaniem. Pomagam także tym, którzy nie mają takich kłopotów, ale zależy im na rozwoju intelektualnym, szybszym czytaniu, przyswajaniu wiadomości i ich zapamiętywaniu.

Lata praktyki pozwoliły mi na wypracowanie najskuteczniejszych metod nauczania. Od ponad 15 lat podczas zajęć indywidualnych stosuję z kursantami w różnym wieku treningi przyspieszonego czytania, skutecznego uczenia się oraz rozwoju zdolności werbalnych mojego autorstwa, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych i średnich znacząco wzbogacają swoje słownictwo.
W 2006 r. ukończyłam pełne szkolenie z metody Davisa w Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii i uzyskałam certyfikat Davis Dyslexia Association International w USA . Specjalizuję się w zaawansowanych metodach korekty dysleksji, ADHD, dyskalkulii i dysgrafii.
Jestem również trenerem umiejętności poznawczych – prowadzę zajęcia grupowe z zakresu: skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci dla młodzieży i dorosłych. Przez kilka lat miałam ogromną przyjemność pracować jako nauczyciel akademicki, przekazując nauczycielom Montessori swoją wiedzę z zakresu korygowania dysfunkcji edukacyjnych.

Dziś chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, a idea moich działań jest bardzo prosta: chciałabym, żeby wszystkie dzieci miały równe szanse rozwoju. Żeby rodzice byli świadomi tego, że problemy z nauką często nie wynikają z lenistwa lecz z pewnych deficytów, z którymi dziecko poradzi sobie z pomocą rodzica, o ile ten będzie dysponował odpowiednimi narzędziami. Chciałabym aby rodzice, niezależnie od miejsca zamieszkania, np. oddaleni od dużych ośrodków, gdzie można uzyskać pomoc, mieli dostęp do wiedzy, metod i rozwiązań, dzięki którym ich dzieci znacząco poprawią swoje umiejętności szkolne. Dlatego jestem tu i daje Ci cały wachlarz gotowych narzędzi, dzięki którym możesz pomóc swojemu dziecku.

Dlaczego doskonale rozumiem dzieci i dorosłych z deficytami w skupieniu?
Cóż…. Sama przez długi czas borykałam się z tym problemem! Krok po kroku uczyłam się i odkrywałam metody pracy z ciałem i umysłem, które doprowadziły mnie, a teraz moich małych i dorosłych klientów do świetnej koncentracji, która jest podstawą wszystkich intelektualnych zadań.

Codziennie obserwuję jak uczniowie korzystający z moich lekcji robią ogromne postępy w sferze edukacji, ale także przestają bać się odrzucenia ze strony rówieśników i tego, że wciąż zostają w tyle za resztą klasy. Przestają traktować naukę jako przykry obowiązek, nabierają pewności siebie, a ich umiejętności poznawcze rosną z dnia na dzień. Ty również możesz obserwować to u swojego dziecka – wystarczy zacząć i konsekwentnie ćwiczyć, pamiętając by nie forsować zbytnio ucznia. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z filmów instruktażowych, które dla Ciebie przygotowałam. Są krótkie, treściwe i konkretne. Niewiele tu teorii, sama praktyka i proste rozwiązania niezbyt prostych problemów.

Prywatnie uwielbiam zwierzęta i wolny czas spędzam walcząc o ich prawa i opiekując się nimi. Jestem też autorką książki „Nauka Czytania” wyd. Nasza Księgarnia. Od sierpnia 2018 r. jest również do nabycia kolejna pozycja mojego autorstwa – „Nauka liczenia’”, przeznaczona dla dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki. Ta ostatnie pozycja jest również dostępna na rynku rosyjskim. Na początku roku 2020 ukazała się na rynku gra edukacyjna “SY-LA-BY”, którą miałam przyjemność współtworzyć z wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Lubię patrzeć na zmianę jaka zachodzi w uczniach. Ich progres jest dla mnie największą nagrodą.
Zapraszam Cię więc serdecznie do skorzystania z narzędzi, dzięki którym będziesz mógł w sposób świadomy stymulować rozwój poznawczy i intelektualny swojego dziecka.